BT-Magasinet tar fargebildebyline i helfigur til neste nivå: Frode Grytten, Linda Eide og de andre lørdagsspaltistene må bakse med et stort skilt med navnet sitt på.
Linda Eide ser litt ubekvem ut der hun poserer med skiltet sitt, som er utformet for å stå i stil med BT-Magasinets visuelle profil.
Finn Tokvam mestrer utfordringen bedre, med et litt nonsjalant blikk og en småfrekk plassering av rumpa, lett hvilende på skiltet.
Frode Grytten viser på sin side litt divatakter. Skal man først ta tidkrevende bylinebilder i studio, er det greit å få en stol å sitte på. Som om ikke det var nok avslapning, kan bylineskiltet også brukes til å hvile trette armer.
Yvonne Algrøy, derimot, hun kjører rocka bylinestil. Skiltet minner jo litt om en gitar, eller i alle fall en stor banjo med en boblete utvekst på halsen, så da ser det jo tøft ut å spille gitar på skiltet med et lett fårete flir rundt kjeften. «Det er berre å la seg rive med,» skriver hun 2. mai, og det gjorde hun også da bylinebildet ble tatt.
Oppsummert: Jævla bra bylines, Frode, Linda, Yvonne og Finn! Kan jeg få mitt eget bylineskilt?
PS! En fordel med bylines i helfigur, slår det meg, er at vi slipper å se journalister med hendene grafsende rundt i eget ansikt. Det føles neppe naturlig å posere slik når man står oppreist (men Frode kunne ha gjort det sittende på stolen sin). Flere bra bylines her og her.
PPS! Byline-newsflash via P2s Lang Lunsj: «Jeg serverer en nyhet like gjerne: Marie Simonsen kan ikke være med i fredagspanelet i morgen fordi hun skal fotograferes for nye bylinebilder. De nye bildene skal bare vise kroppen fra midjen (?) og opp. Ikke bein og hofter i alle fall og bildene skal også være mindre. (Jeg har fått lov å fortelle dette)»
8 svar på “Jævla bra byline 3”
Herregud
Eg ler og ler.
[…] Flere jævla bra bylines her, her og her. […]
[…] bra bylines her, her, her og […]
Lang Lunsj sendes ikke i P2 Holen. Lang Lunsj sendes i Østlandssendingen, i Kringkastingens program 1.
Ellers jævla bra byline!
[…] bra bylines her, her, her, her og […]
[…] jævla bra bylines her, her, her, her, her og […]
[…] er JBB-redaksjonen, og sikkert også Tennfjord, dypt skuffet over at redaksjonen har kutta ut BT-skiltet – noe som var en drivkraft for at Jævla Bra Byline i det hele tatt ble starta. 9. […]