Kategorier
Hiphop Musikk

Har du hørt Grip Plyaz?

Dagens musikktips: Den undervurderte Atlanta-rapperen Grip Plyaz. Her er noen smakebiter, mens vi venter på albumet Purp, Wind & Fire.

Grip Plyaz er en Atlanta-rapper jeg liker godt når han gir lyd fra seg. Jeg oppdaget ham på Killer Mikes flotte Underground Atlanta-album, med semiklassikeren «Fuck That Hipster Shit». Siden har det kommet en og annen låt som «Died (In Yo Pussy)», som dessverre ikke sampler Cutting Crews «(I Just) Died in Your Arms», samt samarbeid med folk som SMKA, FKi og Aleon Craft. Og ser det ikke ut som han nå er blitt signa av Yelawolfs Slumamerican-label?

Han jobber med et album som heter Purp, Wind & Fire, men denne seksspors mixtapen er det eneste jeg har klart å finne av ferskeutgivelser fra karen. Ifølge MySpace-kontoen hans, har Grip gitt ut to album, CUMGITSLUM (2005) og Grip-Hop (2008).

Og her kan du laste ned sistnevnte. Gratis er det også. Thank you, Grip!

Av oyvindholen

Father, journalist, author, and journalist in D2/Dagens Næringsliv (www.dn.no).

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..